top of page

Как да даряваме подаръци от духовна гледна точка

  • stelianrashkov
  • 13.12.2022 г.
  • време за четене: 6 мин.

„Аз съм напълно неподготвена за истеричния маратон, по време на който, като на изпит, трябва да позная правилно какво и на кого да дам“, казва Бриджит Джоунс в последния роман на Хелън Филдинг.


Готови ли сте за такова напрежение - за пореден път? Освен това тези маратони се повтарят на редовни интервали, като се вземе предвид броят на държавните, професионалните и личните празници във вашия календар.


Ако искате да знаете как да правилно да направите подаръци на жените на 8 март, на мъжете на 23 февруари, на приятелите за Нова година, на деца за рожден ден, на шефове за корпоративно тържество, потърсете информация в Интернет (за щастие, това е достатъчно). Ще говорим за друго.


А именно какво трябва да направите, за да не се изгубите в надпреварата за подаръци, да съхраните и умножавате енергията си, да доставяте максимална радост на важни за вас хора, да показвате любовта си.


За историята на подаръците. Как да се върнем от рутината към духовния дар


Първоначално традицията на подаръците е имала ритуално значение. Това е било посвещение на божества и духове, за да им се отдаде почит или да се поиска благословия за своя род.


Освен това на празници и свещени дни (астрологични дати, реколта, раждане на дете, сватба) хората си разменяли символични малки неща в знак на съчувствие и пожелания за благополучие.


С течение на времето обаче даването на подаръци се е превърнало в социална необходимост, показател за статус и просто рутинно „задължение“. Разбира се, покрай това все още запазваме искрена топлина и желание да угодим на близките, но имаме все по-малко сили за това. И така, ние самите не разбираме как купуваме поредния гел за бръснене за съпруга си и комикс за детето си по пътя към пазара ...


Колкото повече се заравяме в информационния хаос „какво и на кого е редно да подарим“, колкото повече ни атакува натрапчиво-крещяща реклама, колкото по-неистови са опитите ни да „зарадваме всички“ на празника, толкова повече се отдалечаваме от главното.


От състоянието на собствената духовна цялост и вътрешно щастие. Което на празника на теория трябва да бъде запазено - но по някаква причина отново се заменя с „истеричния маратон“.



Нови духовни правила за подаряване на подаръци


Има няколко правила, но всички те се основават на основния принцип: грижа за себе си и състояние на пълнота.


Класическите онлайн съвети карат енергията ви да се разпилява на парчета, опитвайки се да схванете всякакви подаръци за всички хора, на които „трябва да се даде."

Нашата задача е да ви върнем към вашата цялостност и истина, енергийна пълнота. Само от това състояние можете да направите даването духовен акт и да увеличите енергията многократно.


1. Преценете енергийните си възможности

Признайте си - имате строго категоричен запас от време, пари, умствени сили. Дори и да е доста голям (или да изглежда така) - пак не е безграничен. Затова в навечерието на следващия празник разумно и спокойно пресметнете възможностите си:


  • На колко хора наистина искате да подарите подаръци?

Направете просто упражнение: напишете списък и наредете хората (кандидатите за подаръци) по ред, от най-важните No1 и нататък. Ако е трудно, сравнявайте по двойки, като си задаавате въпроса "Ако имам възможност да дам само това или другото, тогава на кой от тях?"


Сега зачеркнете долната половина на списъка. Послушайте вътрешното си усещане. Aко сте честни със себе си, ще разберете, че нищо не ви притеснява наистина. Първите 3-5 души в списъка са наистина важни за вас.


  • Колко пари и време можете да отделите в търсене на подаръци?

Не толкова, колкото ви се иска. Не толкова, колкото е скъп човека за теб (аз самата имам толкова безценни хора, че дори яхтите не биха били достатъчни, за да изразя цялата си любов). И толкова, колкото наистина можете. За да остане достатъчно за балансиран живот в нормалност за вас.


  • Имате ли достатъчно емоционален резерв, за да изберете оригинален и искрен подарък за всеки?

Всъщност можем да подаръци духовни и сърдечни подаръци на не повече от 1-3 души. Просто защото отнема време, съзряване на идеята, творческа подготовка и т.н.

Имайте това предвид и не се опитвайте да „изненадвате всички“.


Основното в тази точка е, че по време на избора и след даряването не трябва да се чувствате енергийно и финансово опустошени.


Само в този случай вашите подаръци ще бъдат от полза както за вас, така и за хората, на които подарявате.



2. Определете какво искате за себе си и се погрижете за него


Избирайки подарък за празник на роднини и приятели, често забравяме за себе си.


Отговорете в коментарите, записахте ли се по-горе в списъка? И ако не, защо не?

Много рядко хората целенасочено си правят подарък. Често поради това, че не остават време и пари за това.


В резултат на това очакваме да получим нещо, което ще ни хареса в замяна ... Но никой не гарантира това. В резултат на това може да се появи разочарование и чувство на празнота.


Затова препоръчвам да се погрижите за подарък за себе си.


Направете го сами, показвайки как се обичате. Или попитайте приятелите си директно. В това няма нищо неудобно, напротив, роднините ще се радват, че не трябва да си блъскат мозъка, страхувайки се да не познаят.



3. Признайте пред себе си как се чувствате относно подаряването на подарък.


С каквото чувство правите подарък на човек, такова предаваш и в отношенията ви.


Ако правите това от страх да не бъдете съдени или обидени, справете се със страха. Ще похарчите пари и временно ще избегнете тази ситуация, но страхът няма да изчезне.


Същото е и с подаръците от чувство за дълг (искам, не искам, но трябва), вина ... Струва ви се, че те са необходими, за да поддържате или възстановите несигурния баланс. Но уви. Енергийно такъв подарък не го възстановява, а го влошава, дори и да се прояви по-късно.


Има дори подаръци, които съдържат агресия, подигравка, унижение. Например, на моя приятелка й подариха скъпи ски, след като са разбрали, след каране, че не са удобни, решиха да й ги дадат („боклука за богатия е съкровище за бедния“). Връзката между тези хора приключи, изглежда, завинаги.


Освен това, ако давате „с очакването“ на определена реакция на човек, например искате да получите някакво чувство от него или еквивалентен подарък, бъдете готови да се сблъскате с разочарование.


Чувства, изхождайки от които човек наистина трябва да направи подарък са: благодарност, уважение, любов, както и съчувствие, милосърдие (за благотворителни подаръци) и хумор, съвместно забавление (за деца и приятели).


Ако вашето вътрешно послание при избора на подарък се различава от тези чувства, съветвам ви да не правите подарък.



4. Имате право да не давате и да не приемате подаръци


Ние, като духовни хора, сме по-чувствителни към енергията. Давайки или приемайки подарък, ние винаги правим енергиен обмен.


Затова винаги се съхранявайте себе си. Когато интуитивно не искате да приемете подарък, не го вземайте. Дори от роднини.


Освен това, ако вашата вътрешна истина ви казва да откажете да давате, послушайте я.


Особено трудно е, когато близките манипулират подаръците като причина за обида, собствено превъзходство, контрол („Защо не носиш моята рокля?“)


Преминаването на този етап не е лесно, но повярвайте ми – ако издържите, ще се почувствате истински свободен човек. Имайки право на искрено изразяване на чувства, разпореждане със своите пари и действия.



5. Другите имат право да не дават или приемат подаръци от вас.


Всички горепосочени точки работят и в двете посоки. Бъдете готови, че можете да останете и без подарък. Или че подаръкът няма да бъде приет от вас.


Ако сте обидени от това и не можете да се справите с това, имате две възможности. Или да продължите да го правите по стария начин („истеричен маратон“), или работете върху негодувание и излизане от състоянието на жертва.


Всъщност, след като преминете през тази трансформация, ще почувствате лекота и радост. И подаръците отново ще се превърнат в чудо.


Може би няма да ги дочакате от когото сте очаквали и на точната дата. Но можете да получите от неочакван човек и без причина! Наистина е вълшебно чувство.



6. Давайте от състояние на изобилие!


Този параграф обобщава всички предишни.

Никога не давайте в състояние на липса. Когато сте изтощени финансово, емоционално, когато връзката се пука по шевовете и усилено се опитвате да оправите положението с подарък – не го правете. Това може временно да „покаже, че всичко е наред“, но в действителност само ще ви унищожи.


Ако искате да подарите - направете го само от състояние на изобилие. От изобилие на любов, наслада, изобилие, творчески полет, щастие, пари, време.


Ако сте в състояние на изобилие, дори скромен подарък ще предаде чувствата ви към скъп човек и те ще се умножат многократно.


И това ще бъде истински духовен подарък, от сърце на сърце.



Автор на статията: Уляна Радная @ulyanaradnaya Източник на статията => https://kluchi.pro/2EJDIzt

Превод: Стелиян Рашков

 
 
 

Comments


© 2022 Stelian Rashkov. Proudly created with WIX.COM
bottom of page